1669 پشتیبانی سریع
مقالات نمایندگی

چرا بدنه ماشین ظرفشویی و لباسشویی برق دارد

603 بازدید
چرا بدنه ماشین ظرفشویی و لباسشویی برق دارد

همه ما به این موضوع به خوبی آگاه هستیم که اگر آب و برق در کنار یکدیگر قرار گیرند، فاجعه بزرگ رخ خواهد داد به گونه ای که اگر در این اتفاق، شخصی نیز حضور داشته باشد، احتمال مرگ برای وی بسیار است. اما آنچه که جالب است این موضوع است که در ماشین لباسشویی و ظرفشویی، آب و برق همزمان استفاده می شود و هیچ خطری فرد را تهدید نمی کند زیرا میزان ایمنی در ساخت و طراحی این وسایل بالا است. با این حال عقل حکم می کند که در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی و لباسشویی، خودمان جانب احتیاط را حفظ کنیم زیرا متاسفانه در برخی موارد دیده شده است که بدنه این دو وسیله، برق دارد و خطر جانی برای فرد رخ می دهد. در این مقاله ما به بررسی دلایل وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی می پردازیم تا شما در زمان استفاده از این وسایل محتاطانه عمل کنید:

۱-   هم ماشین لباسشویی و هم ماشین ظرفشویی، دارای سیم کشی گراند است که باید به لوله فاضلاب یا ستون اهنی خود ساختمان متصل شود پس توجه داشته باشید که به هیچ عنوان سیم گراند را به لوله آب متصل نکنید.

۲-   در داخل ماشین ظرفشویی، المنت یا هیتر وجود دارد که به کمک برق، سبب تولید گرما می شود حال اگر این قطعه فرسوده شده باشد، امکان اتصالی برق با آب وجود دارد.

۳-   اگر ماشین لباسشویی یا ظرفشویی دچار نشتی آب شده باشد، امکان برق گرفتگی رخ خواهد داد.

۴-   سیم کشی وسیله باید کنترل شود زیرا در صورتی که سیم های دستگاه خراب شده باشد یا روکش آن ها از بین رفته باشند، این احتمال وجود دارد که برق گرفتگی رخ دهد.

۵-   در مورد موتور بدنه نیز باید بیان کرد که هم زمانی که موتور نیم سوز شده و هم زمانی که موتور به بدنه وصل شده باشد، بسیار خطرناک خواهد شد زیرا خطر برق گرفتگی زیاد می شود.

۶-   قسمت پریز برق را کنترل کنید در صورت خراب بودن پریز برق و یا در صورتی که در محل پریز برق، آب پاشیده شده باشد، در زمان جریان برق اتصالی رخ خواهد داد.

۷-   دوشاخه ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی را کنترل کنید در صورت زنگ زدگی در دو شاخه، خراب بودن و یا حتی در صورت از بین رفتن روکش سیم ها در این قسمت، در زمان اتصال به پریز برق، جریان برق اتصالی پیدا کرده و برق وارد بدنه ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام شما *
ایمیل شما *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 1669