1669 پشتیبانی سریع
مقالات نمایندگی

بررسی مزایا و معایب پودر و مایع های لباسشویی

4108 بازدید
مزایا و معایب پودر و مایع های لباسشویی

امروزه در بازار شما شاهد انواع شوینده های لباسشویی هستید و برخلاف گذشته که تنها پودرهای لباسشویی بررای این منظور تولید می شد، امروزه هم پودر و هم مایع لباسشویی برای شست و شوی لباس ها به کار می رود. در کنار تفاوت های موجود میان پودر و مایع لباسشویی، هر دو شوینده دارای مزیت ها و معایبی هستند که هر کدام باید در جایگاه خود بررسی و در زمان خرید، این مزایا و معایب در نظر گرفته شوند. در این مقاله این موضوع با جزئیات بررسی خواهد شد تا راهنمایی برای خرید شما از این شوینده ها باشد.

مزایای پودر لباسشویی

۱-   قدرت پاک کنندگی بالا برای شستن لکه های قوی دارند.

۲-   قیمت پودر لباسشویی مناسب و ارزان تر است.

۳-   با توجه به این که پودرهای لباسشویی نسبت به مایع لباسشویی بادوام تر هستند به همین دلیل اماکن ذخیره سازی پودر به مدت طولانی تر فراهم است.

۴-   در داخل پودر لباسشویی مواد سفید کننده وجود دارد که بادوام بوده و ماندگارتر هستند.

معایب پودر لباسشویی

۱-   پودرهای لباسشویی به صورت دانه ای هستند و برخی از آن ها در آب به خوبی حل نمی شوند حتی اگر قابلیت انحلال پودر خوب باشد ولی به میزان زیاد استفاده شود، باز هم آب به حالت اشباع  رسیده و پودر در آب حل نمی شود لذا پس از اتمام شست و شو، گرد و یا حتی لکه سفید رنگ روی لباس ها دیده می شود.

۲-   درصد ماده شیمیایی در پودرهای لباسشویی بیشتر از مایع لباسشویی است به همین دلیل امکان آسیب رسانی به لباس با پودر لباسشویی بسیار بیشتر است.

مزایای مایع لباسشویی

۱-   با توجه به این که مایع لباسشویی یک شوینده ملایم است به همین دلیل به بافت لباس آسیب نمی زند و برای لباس های ظریف و همچنین برای لباس های کودکان بهتر است از مایع لباسشویی استفاده شود.

۲-   جالب است بدانید که اگر بر روی لباس لکه چربی وجود دارد، می توان این لکه ها را به راحتی توسط مایع لباسشویی پاک کرد به عبارت دیگر قدرت پاک کنندگی مایع لباسشویی برای پاک کردن لکه چربی بهتر از پودر لباسشویی است.

۳-   قدرت حل شدن مایع در آب بهتر از پودر لباسشویی است.

معایب مایع لباسشویی

۱-   مایع لباسشویی قدرت پاک کنندگی کمتری نسبت به پودر لباسشویی دارد.

۲-   بسته بندی مایع لباسشویی پلاستیکی است و لذا در محیط زیست تجزیه نمی شود ولی بسته بندی پودر لباسشویی مقوایی است و به راحتی در محیط زیست تجزیه می شود.

۳-   مایع لباسشویی را نمی توان به مدت طولانی نگهداری کرد.

۴-   وزن مایع لباسشویی بالا است لذا حمل و نقل آن سخت است.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام شما *
ایمیل شما *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 1669